Een activerend studiebezoek voor
Europese beleidsmakers.
Met een sterk concept naar concrete
acties voor circulair textielbeleid.
De gemeente Enschede werkt samen met Europese partners aan een circulaire textielketen. Binnen het project TEXAD organiseerde de gemeente een driedaags studiebezoek. Beleidsadviseurs uit verschillende Europese steden kwamen samen om kennis te delen en elkaar te inspireren.
De vraag aan Comcept: organiseer in korte tijd een inhoudelijk sterk event dat beleidsmakers niet alleen informeert, maar ook activeert. Geen standaard programma, maar drie dagen die uitdagen om na te denken over de implementatie van Europese wet- en regelgeving rondom textiel. Met ruimte voor kennisdeling, interactie en concrete acties voor thuis.
Ons advies.
Een sterk event begint met een duidelijke rode draad. Daarom adviseerden we eerst een stevig eventplan te ontwikkelen. Met een concept dat richting geeft aan alle onderdelen van het programma.
We ontwikkelden een overkoepelend thema. Daaronder plaatsten we drie dagthema’s, elk met een eigen challenge. Deze challenges vormden de kapstok van het programma. Zo werkten deelnemers elke dag aan een concreet vraagstuk.
Daarnaast adviseerden we een afwisseling tussen inhoud en interactie. Beleidsmakers willen kennis opdoen. Maar ook met elkaar in gesprek. Door inspirerende voorbeelden, creatieve werkvormen en gezamenlijke reflectie blijft de inhoud beter hangen. Precies wat bij eerdere studiebezoeken ontbrak.
We adviseerden ook ruimte te maken voor ontmoeting en beleving. Naast het inhoudelijke programma creëerden we momenten waarop deelnemers elkaar beter konden leren kennen, konden ontspannen en tegelijkertijd kennismaakten met de stad Enschede. Zo ontstond er niet alleen inhoudelijke verdieping, maar ook verbinding binnen de groep.
Dit hebben we uitgevoerd.
We startten met een creatieve sessie om het concept en de structuur van het event scherp te krijgen. Daarna werkten we het idee uit in een compleet eventplan.
Vervolgens ontwikkelden we het programma, met onder andere:
- Inhoudelijke sessies
- Interactieve werkvormen
- Challenges die deelnemers actief lieten meedenken
Tijdens het event werkten deelnemers aan concrete vraagstukken. Hun inzichten en oplossingen verzamelden we in een online omgeving. Daar konden zij hun antwoorden op de challenges delen en verder uitwerken.
Ondertussen regelden we ook alle praktische zaken. We selecteerden locaties in Twente die pasten bij het programma. Zo lieten we het innovatieve karakter van Enschede zien. Ook kozen we locaties die aansloten bij de thema;s van de dag en hebben we deelnemers de mooiste plekken van de stad laten ontdekken.
We zagen echt dat deelnemers gedurende de drie dagen loskwamen. Door de opbouw van het programma gingen ze naar huis met concrete acties. De samenwerking binnen het Europese project TEXAD biedt zelfs extra mogelijkheden om acties sneller uitvoerbaar te maken.
– Nadine Verveld, communicatieadviseur
Ondertussen regelden we ook alle praktische zaken. Van locaties en catering tot de communicatie richting deelnemers. Alles in het Engels. Alles goed gefaciliteerd.
Tijdens de drie dagen waren we host voor de groep. We verzorgden de ontvangst, begeleidden deelnemers tussen de verschillende locaties en zorgden dat het programma soepel verliep. Zo konden de beleidsmedewerkers van de gemeente zelf optreden als gastheer en gastvrouw en zich volledig richten op het inhoudelijke programma en de gesprekken met hun Europese collega’s.
Bij een inspirerend event hoort ook een creatieve uitwerking. Dat maakt het plaatje compleet. We ontwierpen banners en een programmaboekje met alle informatie en lokale tips. We zorgden dat de visuele uitstraling aansloot bij het concept van het studiebezoek.
Het resultaat.
Drie dagen vol inspiratie, kennisdeling en verbinding. Beleidsmakers uit verschillende Europese landen gingen met elkaar in gesprek over hun aanpak en uitdagingen.
Deelnemers kregen nieuwe inzichten in circulair textielbeleid. Maar vooral ook concrete ideeën om mee aan de slag te gaan. Dat was precies het doel van het studiebezoek.
Daarnaast ontstond er meer kennisdeling tussen de deelnemende landen. Beleidsmakers weten nu beter waar hun rol ligt. En hoe zij circulariteit kunnen versterken in het beheer van textielafval.
De combinatie van inhoud, interactie en beleving zorgde ervoor dat deelnemers zich echt onderdeel voelden van het programma. Van inhoudelijke sessies tot informele momenten in de stad: alles droeg bij aan een open sfeer waarin kennis delen vanzelf ging.
Ook een event organiseren dat mensen in beweging brengt?
Een goed event is meer dan een programma. Het is een beleving die inspireert en activeert. Spar met ons over een event of ervaring die jouw uitdaging tot leven brengt. Samen maken we impact.
Bel naar 0529 – 71 25 25 of mail naar info@comcept.nl.
Welkom bij Comcept!
Samen maatschappelijke impact maken? Laat je e-mailadres achter, dan nemen we contact met je op.